آدرس : تهران - خیابان هنگام - خیابان سراج کوچه شهید محمودی پلاک 30تلفن : 02177067271رايانامه : tajallischool@yahoo.com

 افتتاحيه سامانه پاسخگويي به مسائل شرعي  همكاران - دانش آموزان

خانم دكتر چوپاني ( از شاگردان مقام معظم رهبري )

تلفن سامانه :  09010711723

ساعت پاسخگويي : 10 صبح تا 5 بعداز ظهر

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره سامانه با تلفن  كارشناسي نماز  22304684  تماس حاصل فرمائيد.


 

 

آزمون كتابخواني

( كتاب گل عزيز نرگس ) مرحله مدرسه اي روز شنبه 93/9/29 ويژه پايه هاي سوم - چهارم – پنجم – ششم در مدرسه برگزار مي شود.

* آزمون به صورت سوالات چهار گزينه اي مي باشد *

دنيا تيره و تار شد

و شهر سياه پوش؛

ميداني؛ آخر آفتاب را به خاك و خون كشيده بودند...

چهل روز، نه؛ چهل شب از آن واقعه گذشت

صل الله عليك يا اباعبدالله الحسين

صل الله عليك يا اباعبدالله الحسين

صل الله عليك يا اباعبدالله الحسين

به مناسبت اربعين حسيني مراسم عزاداري در نمازخانه مدرسه برگزار شد در اين مراسم از آقاي زماني نژاد دعوت شد و ايشان ضمن مداحي براي دانش آموزان صحبت هايي در مورد اربعين امام حسين (ع) بيان نمودند و در پايان مراسم از دانش آموزان با آش رشته پذيرايي شد.

 

اوليا و دانش آموزان محترم دبستان شاهد تجلي

با احترام به اطلاع مي رساند كه اولين آزمون آنلاين دانش آموزان دوم تا ششم اين واحد آموزشي از روز پنج شنبه 93/9/27 ساعت 8 صبح تا روز جمعه 93/9/28 ساعت 7 بعدازظهر فعال مي باشد. دانش آموزان مي توانند با كد و رمز داده شده وارد صفحه ي خود شده و در آزمون شركت نمايند.

به كليه دانش آموزان شركت كننده كارت امتياز تعلق مي گيرد.

شوراي آموزگاران

شوراي آموزگاران دبستان تجلي در تاريخ 93/9/11 با حضور مولف كتاب فارسي خانم دكتر نجفي برگزار شد.

اين كارگاه آموزشي با موضوع آموزش انشا و نگارش در دوره ابتدايي برگزار گرديد و مطالب مورد توجه همكاران قرار گرفت.

مانور زلزله

در روز شنبه 93/9/8 فيلم آموزشي درباره رعايت نكات مهم در پناهگيري مناسب در زمان وقوع زلزله به كليه دانش آموزان در سايت مدرسه نمايش داده شد و پس از اطمينان از يادگيري كليه نكات آموزشي، مانور زلزله همزمان با به صدا درآمدن آژير همگاني در دبستان شاهد تجلي اجرا شد.

 

به مناسبت 5 آذر هفته بسيج

نام بسيج يادآور خاطره عزيزترين نهاد و بزرگترين مردان تاريخ ما است. نهادي كه به تعبير امام راحل تشكيل آن «يقينا از بركات و الطاف جليه خداوند تعالي بود.» و «شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي دهد. بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته هاي رفيع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسيج ميقات پا برهنگان و معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت يافتگان آن نام و نشان در گمنامي و بي نشاني گرفته اند.»

به همين مناسبت به اتفاق تعدادي از دانش آموزان به زيارت قبور شهداي هسته اي و شهداي گلزار امامزاده علي اكبر چيذر رفتيم و ياد و خاطره تمامي شهيدان را با فرستادن فاتحه اي بر سر قبور مطهر اين شهيدان گرامي داشتيم.

هفته بسيج

ديدار از خانواده جانباز آقاي دارابي

به مناسبت هفته بسيج در روز چهارشنبه 93/9/5 با تعدادي از همكاران و دانش آموزان پايه اول به ديدار بسيجي جانباز70% آقاي دارابي رفتيم در اين ديدار ايشان ضمن بيان خاطراتي از دوران دفاع مقدس، نحوه ي جانبازيشان را براي دانش آموزان توضيح دادند.

ضمن تشكر از خانواده آقاي دارابي سلامتي ايشان را از خداوند بزرگ خواستاريم.

 

 

* هفته بسيج بر

                  دانش آموزان بسيجي ،

                                           حماسه سازان امروز ،

                                                                    آينده سازان فردا مبارك باد *

 

به مناسبت هفته بسيج در دبستان شاهد تجلي مراسمي به شرح ذيل اجرا شد:

. آماده سازي فضاي مدرسه با نصب تراكت و پوسترها

. تهيه بروشور به اين مناسبت

. ديدار از خانواده جانباز 70% آقاي دارابي

. برگزاري مسابقات "ايثار و شهادت "

. برگزاري مسابقه روزنامه ديوار

. غبار روبي و گل افشاني مزار شهداي هسته اي

. زيارت امامزاده علي اكبر چيذر

. بازديد از نمايشگاه يادمان شهدا

مراسمي در نمازخانه مدرسه در روز چهارشنبه 93/9/5 ( روز بسيج ) اجرا شد. كه شامل برنامه هاي زير بود:

 • تلاوت قرآن
 • دكلمه ((بسيج))
 • سرود (( اي سرافرازان))
 • مقاله ((چگونگي تشكيل بسيج))
 • قرائت وصيتنامه دانش آموزشهيد
 • سخنراني جانباز بسيجي آقاي يعقوبي و تقدير از ايشان
 • اهداءجوايز به دانش آموزان كه در مسابقات برگزيده شده بودند
 • اهداء جوايز به دانش آموزان شركت كننده در مسابقه ايثار و شهادت
 • انداختن چفيه به گردن دانش آموزان سال چهارم كه به تازگي عضو بسيج شده اند و همزمان پخش آهنگ يك پلاك و همخواني دانش آموزان
 • به ياد رزمندگان بسيجي دفاع مقدس دانش آموزان سال پنجم و ششم پيشاني بند به پيشاني دوستان خود بستند
 • بر پايي نماز جماعت و خواندن دعاي فرج
 • در پايان قاتحه اي براي تمامي شهدا قرائت شد و براي سلامتي همه جانبازان (( امن يجيب ))خوانده شد.

 

 

 سيزده آبان

(( بزرگترين درس در 13 آبان اين است كه اگر دنيا شاهد آن است كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران و تا امروز، ملت هاي مسلمان در همه جاي جهان ، حركاتي از سر اعتماد به خود، در جهت بازگشت به هويت و فرهنگ اسلامي خود انجام مي دهند ، درست به اين دليل است كه مبارزه فداكارانه ملت ايران اين ترفند استعماري و استكباري را كه ملل شرق و ملل مسلمان

قادر به عقب نشاندن قدرتهاي اروپايي و آمريكا نيستند، ابطال كرده و جايگاه قدرت واقعي را نشان داده است))     مقام معظم رهبري

تقارن 13 آبان امسال با روز عاشورا اين روز تاريخي را با حادثه اي تاريخي تر و ماندگارتر پيوند زده است شعار (( هيهات من الذله )) حديث شور انقلابي مردم و رهبر گرانقدرمان در سالهاي انقلاب ، دفاع مقدس و همه دوران پر شكوه اين نظام مقدس بوده و خواهد بود كه به تاسي از سيدالشهداء (ع) در لحظه لحظه زندگي مان جاري است . به همين مناسبت و به منظور تجليل از مقام شامخ دانش اموز و نيز گرامي داشت اين ايام الله و به مصداق آيه (( و ذكرهم بايام الله )) مراسمي دردبستان شاهد تجلي برگزار گرديد.

 برگزاري انتخابات شوراي دانش آموزي

و امرهم شورا بينهم

انتخابات شوراهاي دانش آموزي در ميان شور و شعف جشن ولايت به منظور تحكيم و تعميق ارزشها، باورهاي ديني، و ايجاد همدلي و همفكري در حسن اجراي برنامه هاي آموزشي و پرورشي دانش آموزان برگزار شد. دانش آموزان دبستان شاهد تجلي بار ديگر در سنگر مدرسه با رفتن به پاي صندوقها با انتخابات، نمايندگاني را در جهت تسريع اهداف پرورشي وآموزشي انتخاب نمودند تا با همدلي وهمفكري بتوانند تصميمات بزرگي را در سال حماسه سياسي و اقتصادي به اجرا در آورند.

طبق دستور العملهاي ارسالي از ادارۀ آموزش و پرورش منطقه 4 تهران در هفته آخر مهرماه ستاد شورا در مدرسه متشكل از مدير مدرسه خانم اعتمادي و معاون پرورشي خانم هاني و مربي تربيتي خانم طباطبايي و معاونين آموزشي مدرسه خانم ديني و خانم آراسته و نماينده معلمان خانم ابراهيمي و تعدادي از دانش آموزان تشكيل شد. اين ستاد طي جلساتي چگونگي برگزاري انتخابات ، محل تبليغ كانديدها و چگونگي  و مهلت تبليغات و نحوه برگزاري انتخابات را مورد بحث و بررسي قرار داد.

در راستاي برگزاري اين انتخابات جلسه ديگري در تاريخ 93/7/29 در مدرسه توسط ستاد برگزاري تشكيل شد و كارهاي مربوط مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد روز شنبه تاريخ 93/8/3 انتخابات با حضور پرشور دانش آموزان برگزار شود و همچنين شش نفر براي هيأت اجرايي، انتخاب و كارت هاي مربوط به اين اعضا صادر گرديد.

دانش آموزاني كه در اين انتخابات كانديد شده بودند روز چهارشنبه 30 مهر در سر صف خود را به سايرين معرفي كردند و از اهداف خود براي دانش آموزان توضيحات كامل و جامع دادند. و تبليغات خود را در جاهايي كه از قبل آماده شده بود انجام دادند. در اين ايام هم اعضاي ستاد كارهاي مربوط به آماده سازي مراسم از جمله تهيه صندوق رأي، تهيه برگه هاي تعرفه رأي و ... را انجام مي داد. در تاريخ 93/8/3 ساعت 8:30 صبح همان طور كه از قبل برنامه ريزي شده بود هيأت اجرايي همراه با اعضاي ستاد انتخابات كار خود را شروع كردند و تمام دانش آموزان پايه سوم تا ششم در انتخابات شركت كرده و كانديداهاي مورد نظر خود را انتخاب نمايند.

انتخابات با حضور پرشور دانش آموزان برگزار گرديد. پس از انتخابات، آرا شمارش شد و اعضاي اصلي و اعضاي علي البدل كه 9 نفر اعضاي اصلي و 2 نفر عضو علي البدل انتخاب و به دانش آموزان ديگر معرفي شدند و از اعضاي شوراي سال قبل تقدير و تشكر بعمل آمد.

 


اولياي محترم،

بدين وسيله به اطلاع مي رساند هيچيك از كلاس هاي زبان - چرتكه و روباتيك به حد نصاب نرسيده اند به همين دليل اين كلاس ها دراين سال تحصيلي تشكيل نخواهد شد.

 

محرم

من قيام كردم تا امر به معروف و نهي از منكر كنم و به روش و سيره ي  جدم پيامبر خدا (ص ) و پدرم امير مومنان عمل نمايم و راه آنان را بروم (( امام حسين ( ع ))

در ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين هر روز صبح قبل از شروع كلاس در نمازخانه مدرسه مراسم قرائت زيارت عاشورا همراه با نوحه خواني برگزار مي شود و در پايان از دانش آموزان پذيرايي مي گردد.

 

 

يكشنبه

4/8/         اول محرم

شير و كيك

دوشنبه

5/8/         دوم محرم

حلوا

سه شنبه

6/8/         سوم محرم

حليم

چهارشنبه

7/8/         چهارم محرم

ساندويچ نان و پنير و سبزي

شنبه

10/8/       هفتم محرم

ساندويچ

يكشنبه

11/8/       هشتم محرم

شير و كيك

پذيرايي از كل دانش آموزان با نهار در روز يكشنبه هشتم محرم ( چلو خورشت قيمه )

از تمامي اوليايي كه در برگزاري اين مراسم و پذيرايي از دانش آموزان

((همكاري در آماده سازي و تهيه مواد غذايي- نقدي))

همكاري نمودند كمال تشكر را داريم

اجرشان با حضرت سيد الشهداء

مديريت آموزشگاه شاهد تجلي

 


هفته نيروي انتظامي بر غيور مردان مومن و دلاور مبارك

 به نام خدا

اي سبز پوشان سپيد دل، اي حماسه سازان پيروز، اي سنگرداران هميشه بيدار، اي نشان هاي سرافرازي بر دوش، آرامش شهرهامان نشان از سبزي نام و ياد شماست؛ شمايي كه سينه در سينه و مشت در مشتْ در پهناي همه آبادي ها، در برابر طاغوتِ بيداد و ستم ايستاده ايد و در مصاف با اهريمنان شب پرست، بر پيكره سياه ظلم، تير و تبر فرود آورده و بر ريشه فساد تيشه مي كوبيد. اي رهروان راه عدالت، اي دلير مردان، بيداري و هوشياري را با استقامت و ايمان پيوند زنيد و هم چون هميشه، به كار بهشتيِ پاسداري از ارزش هاي اسلام و انقلاب تداوم بخشيد. اي سپيدنامان، كتاب وجودتان به شيرازه امن وامان خداوندي مستحكم و پابرجايْ و خروش مخلصانه شما، در بارگاه كبريايي مقبول باد.

 

در اين هفته در دبستان شاهد تجلي برنامه هاي زير اجرا گرديد :

 • نصب تبريك به دلاور مردان عرصه امنيت در تابلو سالن مدرسه
 • تهيه دسته گل براي بازديد از كلانتري 136 فرجام
 • ديدار دانش آموزان از كلانتري 136 فرجام
 • قرائت متن تبريك توسط يكي از دانش آموزان در كلانتري 136 فرجام
 • اهداء هديه به دانش آموزان توسط فرماندهي كلانتري فرجام
 • دعوت از پليس راهور و صحبت براي دانش آموزان در حياط مدرسه
 • شركت در طرح طلايه داران ترافيك
 • شركت در همايش طلايه داران ترافيك در اردوگاه شهيد باهنر در روز يكشنبه 93/7/20

 

 

 روز خانواده

ديدار از خانواده جانباز و آزاده آقاي امير واقفي

در روز دوشنبه 93/7/28 همزمان با روز خانواده و دهه ي ولايت با تعدادي از دانش آموزان كلاس چهارم به ديدار خانواده محترم جانباز و آزاده آقاي امير واقفي رفتيم در اين ديدار آقاي امير واقفي خاطراتي از دوران جنگ تحميلي را براي دانش آموزان و همكاران بيان نمودند ضمن تشكر از اين خانواده ،سربلندي و پيروزي شان را از خداوند بزرگ خواهانيم

 

 

جشن عاطفه ها / تقسيم مهرباني!                                                                                                                                             

چشم هاي گريان كودكان محروم، چشم به راه دستهاي نوازشگري است كه همواره به بهانه اي، “مهرباني” را بين خود و همنوع خود تقسيم مي كنند. جشن عاطفه ها در 93/7/16 با نواختن زنگ عاطفه ها و حضور پر شور دانش آموزان به منظور هم دلي و هم ياري با دانش آموزان نيازمند در آموزشگاه شاهد تجلي برگزار گرديد.

 

 

گزارش اوليا و مربيان سال 94/93

 درهفته پيوند اولياء و مربيان كه از تاريخ 24 تا 30 مهر هر سال برگزار مي گردد اولياء به مدرسه دعوت شده تا نمايندگان خود را در انجمن براي يك سال برگزينند لذا بر آن شديم تا در اين هفته جلسه اي در سالن پيچك آموزش و پرورش منطقه 4 برگزار نمائيم .در اين جلسه بر نامه هاي زير اجرا گرديد :

 • تلاوت قرآن
 • سرود جمهوري اسلامي
 • خوش آمد گويي مديريت مدرسه ( خانم اعتمادي ) و تشريح اساسنامه و شرايط عضويت
 • در انجمن اولياء و مربيان و معرفي كادر اداري مدرسه
 • پخش كليپ ((سبك زندگي))
 • بيان برنامه هاي قراني مدرسه در سال جديد توسط مربي قرآن خانم محمد زاده
 • گزارش عملكرد انجمن اولياء و مربيان در سال گذشته توسط دكتر صدقي پور
 • پخش كليپ گزارش افتخارات و فعاليت هاي آموزشي و پرورشي مدرسه در سال گذشته
 • سخنان آقاي زنجاني مسئول محترم
 • تقدير و تشكر از اعضاي انجمن سال گذشته
 • تقدير و تشكر از اولياي فعال سال قبل
 • معرفي كانديداهاي جديد راي گيري و شمارش آراء

 

 

 نشست دانش آموزي                                                                                                                                                                  

در روز چهارشنبه 93/7/16  همزمان با دهه ي ولايت نشست دانش آموزي با موضوع ((تشريح علل و ضرورت وجود ولايت بعد ازنبوت براي ادامه رهبري مسلمانان )) با حضور حجت الاسلام زماني براي دانش آموزان پايه پنجم و ششم در نماز خانه مدرسه برگزار گرديد و بعد از نشست نماز جماعت به امامت آقاي زماني برگزار شد.

 

بسم الله الرحمن الرحيم

يا ايها الرَّسوُلُ بَلِّغ ما اُنزِلَ الَيك مِن رَبِّكَ وَ ان لم تَفعَل فما بلَّغتَ رسالَتَهُ وَ الله يَعصِمُكَ مّنَ الناس ان الله لا يهدي القَومَ الكافِرين.( مائده 67)   

 

جشن عيد غدير    

فعاليت هاي انجام شده در دبستان شاهد تجلي در ايام دهه ولايت و بصيرت در مهر 93 به شرح زير مي باشد:

 • آذين بندي سالن مدرسه -سكوي مراسم صبحگاه - پانلها   و نماز خانه
 • تهيه پيك شبنم قربان تا باران غدير (روز عرفه – داستان قرباني كردن حضرت اسماعيل در روز عيد قربان - ولادت امام هادي – داستان عيد غدير)
 • برگزاري مسابقه از كتاب غدير در قرآن بين همكاران و اولياء در سايت آموزشگاه
 • برگزاري مسابقه از كتاب فرشته ها در عيد غدير چه مي كنند ( پايه هاي دوم و سوم ) و تشكيل نمايشگاه از كتابهاي هر كلاس بر روي تابلو كنار كلاس ها
 • بيان داستان قربان تا غدير در جشن قرآن پايه اول و مسابقه كامل كردن نقاشي عيد غدير
 • برگزاري مسابقه براي پايه هاي چهارم تا ششم از پيك شبنم قربان تا باران غدير (دانش آموزان جواب سوالها را در صندوق هايي كه براي هر پايه جدا تهيه شده بود مي انداختند)
 • تهيه پازل عيد غدير براي پايه هاي اول
 • برپايي نمايشگاه از كارت پستالهاي دست ساز دانش آموزان (مسابقه در داخل كارت پستال پايه چهارم)
 • نامه اي به پدر مهربان - مسابقه در داخل كارت پستال پايه پنجم (اگر من در عيد غدير بودم چگونه به حضرت علي (ع) تبريك مي گفتم - مسابقه در داخل كارت پستال پايه ششم (ويژگيهاي شيعه ي واقعي)
 • شناسايي دانش آموزان و همكاران سادات - تهيه گل سينه براي دانش آموزان سادات و نصب بر روي مقنعه هايشان در اين دهه
 • نصب اسامي دانش آموزان سادات بر روي تابلو در داخل سالن |مسابقه روزنامه ديواري توسط دانش آموزان با كمك آموزگاران|
 • ماده كردن ميز و استند عيد غدير و قرار دادن شكلات بر روي آن - پخش آهنگها و مولودي در پشت بلندگو جهت ايجاد فضايي شاد

جشن قرآن پايه اول

« انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون »

 به منظور آشنا نمودن نوآموزان پايه اول ابتدايي با كتاب وحي الهي و اهميت و ارزش و جايگاه اين كتاب هميشه جاودان دين مبين اسلام در زندگي فردي و اجتماعي و نقش آن در تربيت نسلي پويا و متدين و كارآمد براي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در روز چهار شنبه 93/7/16 در آموزشگاه شاهد تجلي جشني برگزار گرديد.

در اين مراسم دانش آموزان كلاس اولي قرآن به دست گرفتند و با خداي خود و قرآن عهد بستند تا براي درس و زندگي خود به قرآن توسل بجويند و از قرآن ياري بطلبند. ما هم براي آنها آرزوي موفقيت مي نماييم و آنها را به خدا و قرآن مي سپاريم. در اين روز به ياد ماندني جشن شكوفه هاي قرآن با مراسم زير برگزار گرديد :

 • آماده سازي و تزئين نمازخانه مدرسه براي برگزاري مراسم جشن قرآن
 • آماده سازي جايگاه قرائت قرآن
 • تهيه هدايا به مناسبت اين روز بياد ماندني (پازل با طرح عيد غدير خم)
 • قرار گرفتن دانش آموزان در كنار رحلهاي قرآن
 • تشكيل گروه راحلان قرآن و قرائت قران توسط دانش آموز حافظ قران با پخش كردن آهنگ محمد رسول الله
 • پخش صلوات قرآني و همخواني تمام دانش آموزان
 • اجراي سرود ملي
 • همخواني سوره حمد و توحيد توسط تمام دانش آموزان پايه اول
 • تبريك اين روز بزرگ به دانش آموزان اول توسط آموزگاران
 • بيان داستان بسم الله و داستان قربان تا غدير براي دانش آموزان توسط مربي قرآن خانم محمد زاده
 • مسابقه از داستانهاي بيان شده
 • تقديم كتاب قرآن به دانش آموزان پايه اول
 • مسابقه كامل كردن نقاشي در نماز خانه مدرسه
 • همخواني سوره توحيد و دعاي فرج امام زمان
 • پذيرايي از دانش آموزان با كيك به شكل كتاب (( تزئين شده به جشن قرآن پايه اول مبارك باد ))

اين جشن با ذكر صلوات برمحمد و آل محمد و دعا براي طول عمر رهبر فرزانه انقلاب پايان پذيرفت.

 

در روز عرفه و عيد قربان

به كعبه گفتم تو از خاكي منم خاك،          چرا بايد به دور تو بگردم

ندا آمد تو با پا آمدي بايد بگردي ،                 برو با دل بيا تا من بگردم...

عيد قربان از اعياد مهم اسلامى است، اين روز يادآور اخلاص و بندگى حضرت ابراهيم (ع) در برابر پروردگار خويش است. به مناسبت فرا رسيدن اين روز جشن عيد قربان با اجراي برنامه هاي شاد و متنوعي از قبيل قرائت قرآن، دكلمه با موضوع عيد قربان و همچنين اجراي نمايش حضرت ابراهيم (ع) و حضرت اسماعيل (ع) توسط دانش آموزان برگزار شد و در ادامه ي اين مراسم آقاي حجت الاسلام دماوندي براي دانش آموزان چگونگي اجراي مراسم طواف را توضيح دادند و با پرسش از دانش آموزان مسابقه اي را هم برگزار كردند.

سپس بصورت نمادين دور خانه ي كعبه را با زمزمه كردن ذكر لبيك كه از بلندگو مدرسه پخش مي شد طواف كردند كه فضاي معنوي و جذابي را ايجاد كرده بود. ((تمامي دانش آموزان چادر سفيد نمازشان را به سر داشتند))

بعد از اجراي طواف در پشت مقام ابراهيم قرار گرفتند و به امامت حجت الاسلام دماوندي دو ركعت نماز شكر خواندند.

همچنين دانش آموزان در صبح روز عرفه در مدرسه دعاي عهد را همراه با ياد شهدا و ايثارگران با هم زمزمه كردند و قسمتهايي از دعاي عرفه براي دانش آموزان پخش شد و از آنها در اين روز با شكلات و شيريني پذيرايي شد.

و در پايان مراسم هم گوسفندي براي تمامي دانش آموزان در خارج از مدرسه قرباني شد.

                                                                                                                                                                       

جشن بازگشايي مدرسه (نواختن زنگ مهر) و  گرامي داشت 8 سال دفاع مقدس

باز آمد بوي ماه مدرسه *** بوي بازي هاي راه مدرسه

بوي ماه مهر ماه مهربان *** بوي خورشيد پگاه مدرسه

از ميان كوچه هاي خستگي *** مي گريزم در پناه مدرسه

در اين ماه مهر، از مهر بي كران خويش باز هم به من ببخش و اين آغاز دوباره را برايم آغازي مبارك رقم بزن.

 

جشن شكوفه ها

اي شكوفه ي مهر امروز كه بوستان دانش را با زيبايي وطراوتت چونان باغ بهشتي به عشق آراستي و گام هايت را بر صحنه ي اين سرا عاشقانه نهادي، آينده از تو روشن و بهاري ديگر از تو آغاز شد.

همزمان با شروع ماه مهر جشن شكوفه ها در روز دوشنبه 31 شهريور سال 93 با حضور دانش آموزان در مدرسه شاهد تجلي برگزار شد و بوي شادي و نشاط بار ديگر در مدرسه طنين انداز شد.

* تصاوير مربوطه رادر آلبوم عكس دانش آموزان مشاهده بفرمائيد.            

                    

 

جشن جوانه ها

پيامبراسلام (ص) فرمودند: محبوبترين خلايق نزد خدا نوجوان خوش سيمايي است كه جواني و زيبايي خود را براي خدا و در راه طاعت او بگذارد.

خداوند رحمان به وجود چنين نوجواني برفرشتگان مي بالد و مي فرماييد:

((اين است بنده راستين من!))

همزمان با شروع ماه مهر جشن جوانه ها در روز چهارشنبه 26 شهريور سال تحصيلي 94-93 با حضور دانش آموزان در مدرسه شاهد تجلي برگزار شد در اين جشن از حجت الاسلام براتي دعوت شده بود.

 

 

 مسابقه ي خلاصه نويسي برنامه ي تلويزيوني درس هايي از قرآن در ماه مبارك رمضان ويژه تمامي همكاران محترم فرهنگي و دانش آموزان عزيز برگزار مي گردد .

جهت ديدن فايل اينجا را كليك كنيد.

 

ستايش مخصوص خداوندي است كه بر ما، با هدايت به شاهراه ستايشش، منت نهاد و ما را اهل ستايش قرار داد كه از سپاس گزاران احسان او باشيم …

و سپاس خداوند را كه دين آسماني اسلام را براي ما مختص ساخت تا در سايه سار آن، به سر منزل سعادت و خرسندي اش روان گرديم …

و حمد بي حد و ثناي بي عدد، خداي احد را كه ماه خود، ماه اسلام، تزكيه و تصفيه و نزول كتاب وحي- رمضان - را يكي از راه هاي احسان بر بندگان قرار داد.

دگر بار در گردونه زمان و در چرخه منظم هستي كه جلوه اي از جلوات حي ذات و آيه اي از آيات خداوند است، به رمضان رسيده ايم…

موسم رحمت و تجلي حقيقت،

نزول بركت،

شهر تطهير قلب و

پرگشودن به جانب رب و ماه بي اعتنايي به عالم سفلي و صعود به جهان والا،

ماه مردم و بيدار شدن و بيدار كردن مردم.

فصل آگاه كردن آنها كه نمي دانند و تذكر به آنها كه مي دانند، شهر برانگيختن آنها كه نشسته اند و بازگرداندن آنها كه برگشته اند و هنگامه ي نيرو دادن به فريادي كه درحال نشستن است و زمان كمك به پرنده اي كه در حال سقوط.

رمضان ماه نزول رحمت

با حلول ماه رمضان، دعوت همگاني براي بسيج مومنان به شركت در مهماني خدا و بر سر سفره هاي بي منتهاي نعمت خداوند، پرتوهاي پاكت كننده روح بخش اسلامي، اعلام مي گردد و مومنان واقعي زنجيرهاي بردگي و اسارت را با كثرت استغفار و بلند كردن دستان به نيايش و سجده هاي خالصانه پاره مي كنند و مي آموزند كه رفاه مادي و آسايش زندگي و بهره مندي از مواهب طبيعت و اميال نفساني، هدف والاي الهي و انساني نيست، بلكه وسيله اي براي تعالي و تكامل انساني و رسيدن به قله هاي رفيع انسانيت است.

در اين ماه مرغ باغ ملكوت كه اسير جسم آدميان است، چند صباحي در زندان را گسسته و پرده هاي جهل و ظلمت جسم را پاره و براي طواف در عالم بالا، بال مي گشايد و لباس ترك تعلق به تن مي كند.

 

اين دهان بستي، دهاني باز شد

كز خورنده، لقمه هاي راز شد

رمضان ماه نزول رحمت

مولانا

 

اندرون ز طعام خالي دار

تا در آن نور معرفت بيني

سعدي

ديگر بسي مخور كه هر آن كس كه سير خورد

اعضايش جمله گرسنه گردند و بي قرار

عطار

 

رمضان ماه مهماني بزرگ الهي است كه در آن  دروازه هاي مهمان سراي بزرگ الهي گشوده مي شود و شميم دل نواز عطر بهشت رباني، مشام جان هاي عشاق را مي نوازد و سرود و عشق وصل را در دل عاشقان مي انگيزد.

رمضان ماه نزول رحمت

رمضان ماه نزول رحمت و فرود عزت و عروج عبادت و صعود طاعت و سپر محكم خداوند است كه همگان را از عذاب اخري مصون و محفوظ مي دارد.

«صوم شهر رمضان، فانه جنه من العقاب» «خطبه ۱۱۰ نهج البلاغه»

رمضان از ديرباز در ادبيات فارسي و شعر شاعران فارسي گوي جايگاه ويژه و ممتاز دارد، به گونه اي كه از گذشته ي بسيار دور شاعران فارسي زبان، حلول هلال شهر صيام را به مخاطبان خود تبريك و شادباش مي گفته اند و رعايت حرمت اين ماه را به مخاطبان و ممدوحان خود گوشزد نموده اند، به گونه اي كه شايد بتوان يكي از خصوصيات برجسته شعر فارسي را «رمضان ستايي» دانست.

رمضان ماه نزول رحمت

 

 

 

 

 

 

آمد شهر صيام، سنجق سلطان رسيد

دست بدار از طعام، مائده جان رسيد

مولانا

مرحبا نو شدن و آمدن ماه صيام

حبذا واسطه عقد و شهور ايام

انوري

ماه رمضان خجسته بادت

تا پيش صفر بود محرم

انوري

آمد رمضان و عيد با ماست

قفل آمد و آن كليد با ماست

آمد رمضان به خدمت دل

و آن كس كه دل آفريد با ماست

مولانا

 

در اين ماه، حضرت دوست از بندگان خود مي خواهد با تلاش و ستيزي هميشگي به ياري ايمان، تمايلات و خواهش هاي سركش نفس را مهار كنند و خويشتن را از آلودگي ها و ناپاكي هاي خور و خواب و خشم و شهوت و از پليدي هاي گناهان بر كنار زده و خالصانه و صادقانه با انجام تعهدات و وظايف انساني- اسلامي خويش بر مركب راهوار ايام به سوي لقاءالله طي مسير نمايند.

سالي دراز بوده اي اندر هواي خويش                           اي دل كه همي ترسد از مشعله آتش

ماهي خداي را شو و دست از هوا بدار                    والله كه به جز روزه مر او را سپري نيست

عطار                                                                            سنايي

 

 

رمضان ماه نزول رحمت

   

دلادر روزه مهمان خدايي                                         

طعام آسماني را سرايي                                                 

در اين مه چون در دوزخ ببندي                                    

هزاران در ز جنت برگشايي                                

مولانا                                                                                              

برگزاري كارگاه هاي آموزشي چرتكه ايراني

پس از اجراي موفقيت آميز اولين دوره كارگاه هاي آموزشي چرتكه ايراني كه با استقبال چشمگير دانش آموزن و رضايت اولياء همراه بود ، پژوهشسراي آفرينش در نظر دارد دومين دوره اين كارگاه را جهت دانش آموزان ابتدايي پايه هاي اول تا ششم برگزار نمايد. تشكيل كارگاه چرتكه دوشنبه ها صبح - زمان شروع كارگاه پس از پايان امتحانات خواهد بود و شروع آن از طريق ارسال پيامك به تلفن همراه اطلاع رساني خواهد شد .

لازم است دانش آموزان علاقه مند، يك هفته قبل از شروع كارگاه ، در روزهاي يكشنبه و سه شنبه ، از طريق مراجعه حضوري به پژوهشسرا، اقدام به ثبت نام نهايي نمايند .

آدرس پژوهشسرا: انتهاي خيابان هنگام ، چهارراه استقلال ، بلوار استقلال بعد از سه راه سراج شهرك گلستان ميدان گلها

شماره تلفن : 77065860-77065357

 

 

 پيش ثبت نام دبستان تجلي شاهد:

زمان پيش ثبت نام پايه ي اول دبستان شاهد تجلي براي سال تحصيلي 94-93 از روز شنبه 3/3/93 آغاز مي گردد.

مدارك مورد نياز:

1- اصل و كپي شناسنامه ي دانش آموز.(متولدين نيمه ي اول 87 و نيمه ي دوم 86)

2- اصل و كپي مدرك ايثارگري

3- اصل و مدركي كه نشانگر سكونت در منطقه 4 باشد به نام پدر يا مادر دانش آموز

افتخارات كسب شده توسط فرزندان عزيزمان در دبستان شاهد تجلي:

رتبه ي دوم سرود همگاني در سطح منطقه

رتبه ي اول طرح جابربن حيان در سطح منطقه

رتبه ي سوم نمايش در سطح منطقه

كسب شش مقام برگزيده در طرح هاي پزوهشي خواجه نصيرالدين توسي در سطح منطقه

كسب رتبه ي اول مسابقات حفظ قرآن در سطح منطقه

كسب رتبه ي دوم مسابقات احكام در سطح منطقه

كسب رتبه برتر قصه نويسي (نويسنده ي كوچك) در سطح منطقه و استان

كسب 5 رتبه ي برگزيده توليد محتواي الكترونيكي توسط همكاران در سطح منطقه

كسب اين موفقيتها را كه مرهون تلاش و زحمت همكاران گرامي و همكاري و حمايت اولياي محترم مي باشد به فرزندان عزيزمان، اولياي گرامي و همكاران محترم تبريك عرض مي نمائيم.

تقدير و اهداي جوايز در پايان سال:

در پايان سال تحصيلي به منظور تشويق و تقدير از دانش آموزان شركت كننده در طرح هاي آموزشي و پرورشي جوايزي خريداري و به آنان اهدا گرديد.

گروه هاي دريافت كننده ي جوايز:

كليه ي دانش آموزان بابت سرود همگاني

كليه ي دانش آموزان شركت كنند در طرح جابربن حيان

دانش آموزان برگزيده در طرح خواجه نصيرالدين توسي

گروه سرود

بهداشتياران

دانش آموزان فعال ورزشي

برگزيدگان گروه نمايش

برگزيدگان تكاليف نوروزي

برگزيدگان مسابقه ي نويسنده ي كوچك(قصه نويسي)

 براي مشاهده ي ادامه ي عكسها به آلبوم مراجعه نماييد.

علي جان، پنجره دلم را به روي صحن وجود آسماني‏ات مي‏گشايم
              و خويش را اسير كمند شوق‏آفرين عشقت مي‏كنم

            اي هم‏زبانِ بهترين دقايق حيات، با تو سخن آغاز مي‏كنم كه
            پياله حياتم را، ساقي بزم شورانگيز خيال تو لبريز ساخته
            و خاكستر وجودم را آتش عشق تو بر باد داده است.

 

 

 

به ياد كودكان سرطاني

خسته است

خسته از سرنگ هاي بي رحم هميشگي ..
خسته از انتظار بر روي تخت ..
خسته از تهوع هاي بي وقت ..
خسته از نگاه ديگران .....
خسته از جمله تكراري "خدا شفا بده " ..
خسته از اينكه صداي بازي بچه ها هميشه آنسوي پنجره است ..
...
گاهي با خود مي گويد : كِي تمام مي شود ..
بدون آنكه معنيِ "تمام" برايش معلوم باشد ..
...
خدايا ..
هنوز به تو اميدوار است ..
و هنوز از اين اميد خسته نشده ..
به فكرش باش ..
بي گناه ترين است ...

 

به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز مادر جشنواره غذا براي كمك به كودكان سرطاني برگزار گرديد در اين جشنواره براي جمع آوري كمكهاي دانش آموزان از موسسه محك دعوت شد كه مبلغ يك ميليون و صد و پنجاه هزار تومان جمع آوري شد

از تمامي دانش آموزان شركت كننده در اين جشنواره تشكر مي كنيم اجر آنها انشاالله با حضرت زهرا (س)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

براي مشاهده ي ادامه عكسها به البوم مراجعه نماييد

ميلاد دخت نبي حضرت فاطمه ي زهرا و روز مادر مبارك باد

 فاطمه يعني شرف،يعني حجاب, فاطمه فخر زنان، روز حساب
فاطمه يعني رضاي كردگار
شاهكار خلقت پروردگار

براي مشاهده ي فعاليتهاي انجام شده در ميلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر در دبستان شاهد تجلي اينجا را كليك كنيد.

 براي مشاهده ي عكسها به آلبوم مراجعه نماييد.

 سالروز وفات حضرت ام البنين و روز تكريم از مادران و هسران شهيد:

 آن كس كه در ميانه ي محشر اميد ماست   ام البنين مادر سردار كربلاست

 در سالروز وفات ام البنين كه روز تكريم مادران و همسران شهدا نام گرفته است، ايثار و فداكاري و صبر و پايداري مادران و همسران شهداي هشت سال دفاع مقدس را گرامي ميداريم. به همين مناسبت در دبستان تجلي مراسم هاي زير انجام گرفت:

1-برگزاري زيارت عاشورا در نماز خانه ي مدرسه.

2-دعوت از خانم حسيني براي مداحي.

3-دعوت از مادران و همسران شهداي مدرسه براي شركت در مراسم پر فيض زيارت عاشورا.

4-صحبت مديريت مدرسه درمورد اسوه ايثار و فداكاري و صبر پايداري تمام مادران و همسران شهدا،حضرت ام البنين و تشكر از مادراني كه دعوت مدرسه را پذيرفته و در مراسم مدرسه شركت كرده اند.

5-تقدير از همسران و مادران شهدا.

6-قرائت زندگينامه ي حضرت ام البنين در مراسم صبحگاه.

7-مسابقه ي «نوشتن نامه اي به مادر شهيد» و تقدير از 3 نفراز دانش آموزاني كه بهترين نامه را مي نويسند.

8-زيارت قبور شهداي امام زاده پنج تن و شهداي هسته اي در امام زاده علي اكبر.

براي مشاهده ي ادامه ي عكس ها به آلبوم مراجعه نماييد.

گراميداشت روز ملي فناوري هسته اي:

تقويت اعتماد به نفس ملي مهمترين دستاورد پيشرفت هاي هسته اي     مقام معظم رهبري

 روز بيستم فروردين بر اساس تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي، در تقويم رسمي كشورمان، به پاس قدرداني از تلاش هاي افتخار آفرين دانشمندان جوان ايراني در دستيابي كشور به فناوري صلح آميز هسته اي،((روز ملي فناوري هسته اي)) نام گرفته است.

به همين مناسبت در مدرسه فعاليت هايي صورت گرفت كه به شرح زير مي باشد:

1- تهيه ي بروشور از فعاليت هاي هسته اي ايران.

2- تهيه ي بروشور از زندگينامه ي شهداي هسته اي.

3- غبار روبي مزار شهداي هسته اي در امام زاده علي اكبر چيذر.

4- قرائت اهميت انرژي هسته اي در مراسم صبحگاه.

5- قرائت فاتحه اي براي شهداي هسته اي در مراسم صبحگاه.

6- پيمان با شهداي هسته اي((كه نخواهيم گذاشت خون شهداي هسته اي پايمال شود)).

7- نصب دستاوردهاي علمي انرژي هسته اي بر روي تابلوها.

8- تشكيل نمايشگاه عكس شهداي هسته اي.

 

براي مشاهده ي ادامه ي عكس ها به آلبوم مراجعه نماييد.

اطلاعيه:

توجه...!  توجه...!

بنا به پيشنهاد شوراي دانش آموزي مدرسه، قرار بر اين شد كه روز يكشنبه 93/1/31 مصادف با سالروز تولد حضرت فاطمه(س) بازارچه ي خيريه اي برگزار گردد.اولياي داوطلب و علاقه مند جهت شركت غذاي مشخص شده براي هر پايه را پخته و با همكاري فرزندانشان در مدرسه به فروش برسانند و در آمد حاصل از آن را به موسسه  خيريه ي محك(كودكان سرطاني) اهداء نمايند.

مسئوليت نظارت بر حسن اجراي اين برنامه به عهده ي خانم ها حبيب پور و طباطبايي خواهد بود.

 

 

 

                        

 

 

 

 

اطلاعيه:

كسب مقام سوم در نمايش و رتبه ي دوم در سرود همگاني در منطقه ي 4 را به دانش آموزان و اولياي گرامي تبريك مي گوييم.

                                     

 

 

براي مشاهده ي فعاليت هاي نوروزي بر روي پايه ي مربوطه كليك كنيد.

فعاليت نوروزي پايه ششم را ببنيد

فعاليت نوروزي پنجم را ببينيد

فعاليت نوروزچهارم را ببينيد

فعاليت نوروزي دوم را ببينيد

فعاليت نوروزي اول را ببينيد

 

در سوگ سپيده 

                                                بانوي آفتاب

                                                                                                      تحفه الهي

امروز صباي سوزدل ها حزين و خرامان به سوي مدينه وزيد و عطر ياسمن هاي اندوه در كوچه هاي ارادت پيچيد. سلام عاشقان بر غريب مدينه. امروز تمام راه هاي آسمان را به سوي مدينه گشوده اند و راهيان سبز سلوك به تنهايي مزار يار مي انديشند. آنك، در رثاي گوهر گمگشته ي علي، ريزش الماس اشك را شايد و تراوش ياقوت آه. آنگاه كه شمشاد شيداي ولايت را شبانه به معراج مهر بردند، چشمه ي اشتياق خشكيد و ماه اميد، هجرت كرد. چه شباهنگام دلتنگي بود و چه سپيده ي سياهي! تمام خورشيدهاي شعف، يكباره با غروب آشنا شدند. سيماي سپيد زهره ي منظومه ي ولايت به سرخي گراييد.
به مناسبت ايام فاطميه مجالس عذاداري در كلاس ها در مدرسه با خواندن دعاي توسل پهن كردن سفره ي نذري،مداحي،برگزاري مسابقات نقاشي،اجراي نمايش،آشنايي با زندگي فاطمه زهرا(س) به عنوان الگوي زن مسلمان برگزار گرديد.

بزرگداشت شهدا:

روز بزرگداشت شهدا فرصت خوبي است

تا حق بزرگي كه شهدا بر گردن ما دارند براي آحاد جامعه تبيين شود

 

به مناسبت بزرگداشت روز شهدا در دبستان شاهد تجلي مراسم ذيل اجرا گرديد.

1)      نصب بنر

2)      تشكيل نمايشگاه عكس شهدا

3)      نصب مطلب در مورد اين روز بر روي تابلوهاي سالن

4)      قرائت دعاي عهد در كنار يادواره شهدا

5)      سخنراني سركار خانم منيرسادات انتظاري خواهر شهيد براي دانش آموزان

6)      تقدير از سخنران روز بزرگداشت شهدا

7)      تشكيل نمايشگاه در كلاس درس شهدا (( از وصيتنامه شهدا ))

8)      تهيه بروشور

9)      صحبت همكاران بمناسبت اين روز در كلاس

10)  تشكيل نمايشگاه نقاشي

11)  قرائت وصيتنامه در مراسم صبحگاه

12)  نامه اي به يك شهيد

براي مشاهده ي ادامه ي عكسها به آلبوم مراجعه نماييد.

آموزش اطفاء حريق و خطرات  چهارشنبه آخر سال:

جهت آموزش اطفاء حريق و استفاده از كپسول هاي آتش نشاني از مامورين آتش نشاني دعوت شد تا جلسه ي آموزشي برگزار نمايند.همچنين به منظور پيشگيري و آگاه نمودن دانش آموزان از خطرات استفاده از مواد محترقه در چهار شنبه ي اخر سال از خانه ي سلامت شهرداري ناحيهمربياني در مدرسه حاضر شده و با حضور در سر كلاس ها  و نمايش فيلم هاي انيميشن و بحث و گفتگو آگاهي هاي لازم را ارائه نمودند.

براي مشاهده ي ادامه ي عكس ها به آلبوم مراجعه نماييد.

شركت در مسابقه ي هنرهاي نمايشي:

در تاريخ92/12/18 گروه منتخب مدرسه در مسابقات نمايش بين مدارس منطقه كه در سراي محله ي غدير اجرا شد شركت كردند و نمايش زيباي خود را با موضوع«هر كار مفيد،يك كار مهمه»را اجرا كردند.

 براي مشاهده ي ادامه عكسها به آلبوم مراجعه نماييد.

 

روز درختكاري:

برنامه هاي اجرا شده در روز درختكاري:

1- دانش آموزان باغچه ي مدرسه را كرت بندي و آماده سازي نموده و سپس اقدام به كاشت سبزي و نشاهاي فلفل و بادمجان نمودند.

2- نهال هايي توسط دانش آموزان در باغچه هاي مدرسه كاشته شد.

3- در اردويي كه با همكاري شهرداري برگزار شد دانش آموزان به جنگل هاي تلو رفته و ضمن شركت در برنامه هاي شاد و متنوع اقدام به كاشت درخت نمودند.

براي مشاهده ي ادامه ي عكسها به آلبوم مراجعه نماييد.

اطلاعيه:

دانش آموزان عزيز از اين ماه شما مي توانيد مطالب جالب و آموزشي خود را از طريق منوي ارسال مطالب در گروه مطالب جالب و آموزشي براي ما بفرستيد تا در سايت مدرسه در همين گروه قرار دهيم تا دوستانتان بتوانند آنها را مطالعه كرده و به شما امتياز دهند. در پايان هر ماه به 3 نفر از دانش آموزان كه به انتخاب خود بچه ها برگزيده شده اند كارت امتياز داده مي شود. اطلاعات بيشتر در مورد ارسال و نظر دهي در گروه مطالب جالب و آموزشي قرار داده شده است.

 

 

اطلاعيه:

جهت ديدن دستورالعمل ثبت نام داوطلبان آزاد سال تحصيلي  93-92 

اينجا را كليك كنيد

اطلاعيه:

دانش آموزان گرامي از اين ماه به منظور ايجاد اوقاتي مفرح و سرگرم كننده براي شما گروه جديدي به نام بازي و سرگرمي در سايت مدرسه قرار گرفته است كه در اين گروه هر ما 4 بازي فكري و مهيج قرار مي گيرد.اميد است كه باعث رضايت شما و خانواده ي گراميتان باشد.

لطفا ما را از نظرات و انتقادات خود محروم نفرمائيد. باتشكر

اطلاعيه:

به اطلاع دانش آموزان گرامي مي رساند كه براي مشاهده ي بانك آموزشي پاور پوينت، پايه ي   اول تا ششم به سايت فقط مدرسه در قسمت سايت هاي مرتبط موجود در پايين سمت چپ   سايت مدرسه مراجعه نماييد.

سرود همگاني:

سرود همگاني در تاريخ 92/11/26 روز شنبه ساعت 9:30 در حياط مدرسه به اتفاق 360 نفر از دانش آموزان برگزار گرديد. در اين مراسم خانم امير علي كارشناس مسئول فرهنگي هنري اداره به همراه هيئت داوران حضور داشتند. نام سرود ها ي اجرا شده به شرح زير مي باشد:

1- سرود ملي 2- شهيد وطن 3- دانش آموز دانش بياموز 4- يا علي

 

                  

براي مشاهده ي ادامه عكس ها به آلبوم مراجعه نماييد.

22 بهمن:

واٍلفجر ولٍيال عشر واٍلشفع واٍلوتَر
سلام برفجر وپٍيروزٍي سلام بربهمن و سلام
برفجر آفرينان سلام برامام شهيداى

در ايام الله دهه ي فجر مراسم باشكوهي به مناسب 22 بهمن برگزار گرديد.براي مشاهده ي كامل گزارش اين بزرگداشت اينجا را كليك كنيد.

براي مشاهده ي عكس ها به آلبوم مراجعه نماييد.

اطلاعيه:

كارشناسي امور شاهد و ايثارگران اداره كل اموزش پرو